اقتصاد جهانی کرونا

تاثیرات گسترش ویروس کرونا در روزهای اخیر بر بازارهای جهانی

کاهش تقاضای سوخت و در همین راستا کاهش قیمت نفت خام، قیمت هر بشکه نفت خام برنت را به 50.2 سنت رسانده که در یک سال اخیر بی سابقه بوده است. البته با ادامه کاهش تقاضا از سمت اقتصاد های بزرگ مانند چین به عنوان دومین مصرف کننده نفت در جهان، ایتالیا، ژاپن و ... ممکن است با کاهش قیمت بیشتری روبرو باشیم.


کاهش تقاضای سوخت و در همین راستا  کاهش قیمت نفت خام، قیمت هر بشکه نفت خام برنت را به 50.2  سنت رسانده که در یک سال اخیر بی سابقه بوده است. البته با ادامه کاهش تقاضا از سمت اقتصاد های بزرگ مانند چین به عنوان دومین مصرف کننده نفت در جهان، ایتالیا، ژاپن و ... ممکن است با کاهش قیمت بیشتری روبرو باشیم.
 
ترس سرمایه گذاران از گسترش این ویروس و سرمایه گذاری روی سرمایه های مطمئن تر مانند طلا، منجر به ریزش شدید بازارهای سهام شده به طوری که شاخص های بورس وال استریت روز 27 فوریه (8 اسفند) با کاهش شدید بازارهای مالی چین، کره و ژاپن روبرو بودند. 

با توجه به همین شرایط در داخل کشور و ترس سرمایه گذاران از گسترش این ویروس باعث شده تا به سرمایه های مطمئن تر مانند ارز و طلا روی بیاورند که منجر به افزایش قیمت ارز و طلا شده است، که احتمالا باعث ایجاد نوسانات زیادی در بورس ایران خواهد شد.

کد خبر: 7139
تاریخ: 1398/12/10 - 11:08:59