تعدیل قیمت بوتادین در بازار آسیا با آغاز سال 2018

تعدیل قیمت بوتادین در بازار آسیا با آغاز سال 2018

بیش از 50 هزار تن بوتادین از اروپا، ایالات متحده، خاورمیانه و آمریکای لاتین ظرف دو ماه آینده با هدف تعدیل قیمت ها روانه بازار آسیا می شود.


به نقل از پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، پیش بینی می شود افزایش قیمت بوتادین (BD) در بازار آسیا همچنان ادامه یابد. با این حال انتظار می رود این روند صعودی با ارسال محموله های ژرف دریا (deep-sea cargoes) در ماه های ژانویه و فوریه تعدیل شود.
بر اساس داده های منتشر شده توسط موسسه آی سی آی اس، در هفته منتهی به 15 دسامبر، قیمت اسپات بوتادین بر مبنای CFR شمال شرق آسیا به طور متوسط هزار و 175 دلار به ازای هر تن تعیین شد که تقریبا 20 درصد بالاتر از سطح قیمت ها برای ماه نوامبر بود.
یک بازرگان بازار پتروشیمی می گوید: اگر چه احتمالا قیمت این محصول همچنان به دلایلی نظیر باز-ذخیره سازی (re-stocking) افزایش می یابد؛ با این حال به نظر نمی رسد رشد قیمت ها در اوایل سال 2018 میلادی به دلیل ارسال تعداد زیادی محموله های ژرف دریا چندان چشمگیر باشد. مشتریان نیز با احتیاط بیشتری اقدام به خرید می کنند.
انتظار می رود فعالیت های باز-ذخیره سازی مشتریان پیش از تعطیلات سال نو قمری، در ماه فوریه 2018، شدت گیرد.
تعطیلات سال نو قمری که در سال 2018 از تاریخ 16 فوریه آغاز می شود؛ در بیشتر قسمت های شمال شرق و جنوب شرق آسیا جشن گرفته می شود. چین به عنوان بازاری کلیدی برای بوتادین، به مدت یک هفته از تاریخ 15 تا 21 فوریه سال آینده میلادی در تعطیلی خواهد بود.

کد خبر: 2085
تاریخ: 1396/10/11 - 09:30:51