نفت بالای 70 دلار

پذیرش بازارها و اقتصاد جهانی برای نفت بالای 70 دلار

به نظر می رسد که بازارها و اقتصاد جهانی دارد کم کم خودش را برای پذیرش نفت بالای 70 دلار آماده می کند، هر چند باید نزدیک به یکماه دیگر صبر کنیم تا عکس العمل بازارها دقیقا مشخص شود که اگر این تثبیت صورت بگیرد می بایست منتظر شرایط بهتر و بالاتر برای نفت باشیم (البته در نیمه دوم سال).
 روزهای خوب بازار نفت...

روزهای خوب بازار نفت...

نفت بعد از اینکه در اواسط هفته ی گذشته یک کاهش 3-4 درصدی داشت، با اتفاقاتی که در منطقه افتاد سریعا افت خود را اصلاح کرد و نفت اوپک 64 دلار و برنت نزدیک به 70 دلار شد. افزایش قیمت نفت خام شاید خوب باشد اما به نظر کارشناسان اقتصادی پتروپرایس یک پیشران بین المللی-منطقه ای است که یک پشت پرده خطرناک دارد و امیدواریم تنها یک تئاتر سیاه بازی از نوع سیاسی باشد.
 صعود نفت

صعود نفت

بالاخره می توانیم بگویم همه نفت های مهم دنیا خود را به بالای 60 دلار رساندند.
 ویروس کرونای مالی به جان دلار آمریکا

بازهم چین و کرونایی دیگر

چین از این پس در معاملات بورس خود به جای دلار ، رسما یوان چین را معامله خواهد کرد . این یک گام جسورانه و مهم در تاریخ اقتصادی چین است. این بدان معنی است که دلار در تجارت چین غیرقابل استفاده است و دلار آمریکا به شدت در برابر یوان چینی سقوط می کند و ممکن است بر بازارهای جهانی تأثیر بگذارد.
 سقف انتقال پول افزایش یافت

تمهیدات بانک مرکزی برای کاهش مراجعات حضوری مردم

با توجه به شرایط خاص بهداشتی کشور برای کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب و دستگاه‌های خودپرداز به صورت موقت سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) از طریق درگاه‌های اینترنتی و خودپردازها از مبلغ سی میلیون ریال در هر شبانه‌ روز از مبدا هر کارت به پنجاه میلیون ریال افزایش می‌یابد.
 اقتصاد جهانی کرونا

تاثیرات گسترش ویروس کرونا در روزهای اخیر بر بازارهای جهانی

کاهش تقاضای سوخت و در همین راستا کاهش قیمت نفت خام، قیمت هر بشکه نفت خام برنت را به 50.2 سنت رسانده که در یک سال اخیر بی سابقه بوده است. البته با ادامه کاهش تقاضا از سمت اقتصاد های بزرگ مانند چین به عنوان دومین مصرف کننده نفت در جهان، ایتالیا، ژاپن و ... ممکن است با کاهش قیمت بیشتری روبرو باشیم.