نفت 75 دلاری

نفت 75 دلاری

اینجوری که روند قیمت ها نشان می دهد گویا پالایشگاه ها و پتروشیمی ها نفت 75 دلاری را پذیرفتند و به احتمال بالا در 6 ماه پیش رو نفت را در بازه 75-80 دلار خواهیم داشت.
 نفت بالای 70 دلار

پذیرش بازارها و اقتصاد جهانی برای نفت بالای 70 دلار

به نظر می رسد که بازارها و اقتصاد جهانی دارد کم کم خودش را برای پذیرش نفت بالای 70 دلار آماده می کند، هر چند باید نزدیک به یکماه دیگر صبر کنیم تا عکس العمل بازارها دقیقا مشخص شود که اگر این تثبیت صورت بگیرد می بایست منتظر شرایط بهتر و بالاتر برای نفت باشیم (البته در نیمه دوم سال).
 پلی اتیلن ها توان افت شدیدتر ندارد

پلی اتیلن ها توان افت شدیدتر ندارد

در بازار پلی اتیلن کم کم داریم به قیمت هایی می رسیم که توان افت شدیدتر ندارد، در هفته گذشته پلی اتیلن های رافیا و تزریقی و همچنین سبک، کاهشی اندک در حد 10 دلار داشتند و سایر Polyethylene ها بدون تغییر بودند.
 بررسی شرایط پیش روی نفت در سال 2021

شرایط خوب نفت برای بازار پتروشیمی و برای ایران

حدود 4 ماه قبل در ابتدای سال میلادی جاری که مبنای تصمیم گیری فعالان بین المللی می باشد، در یک پست به بررسی شرایط پیش روی نفت در سال 2021 پرداختیم و آن زمان که نفت در محدوده 30-40 دلار بود گفتیم که احتمالا افزایش قیمت تا 70 دلار وجود دارد و نفت می تواند 75% رشد داشته باشد. به جرائت می توانیم بگوییم در فضای مجازی و کانال های تلگرامی این جسارت را در کمتر کانالی می توانید ببیند که در تحلیل های کوتاه مدت و میان مدت خود عدد ذکر کند و تحلیل های خود را کمی کند نه کیفی.
 کاهش قیمت 20 دلاری MEG

کاهش قیمت 20 دلاری MEG

هر چند در بازار MEG یک کاهش قیمت 20 دلاری رخ داده اما در کلیت میان مدت این ماده پر مصرف خیلی تغییر ایجاد نکرده و فعلا در یک بازه 30 دلاری در محدوده 640 دلار در نوسان هست.
 افزایش پروپیلن

افزایش پروپیلن

پروپیلن در هفته قبل 10 دلار افزایش پیدا کرد و توانست تا 1060 دلار بالا بیاید. اما به نظر کارشناسان پتروپرایس این احتمال وجود دارد که با توجه به وضع موجود در بازار پلیمری ها تا سطح 1000 دلار پایین بیاید و سپس این تا سطوح 1150دلار بالا برود.